Na co powinno się zwracać uwagę w kredycie gotówkowym

czwartek, październik 13, 2016

Kredyt gotówkowy cieszy się wciąż sporą popularnością, oferty są coraz ciekawsze, dlatego że banki upraszczają warunki w celu zdobycia jak największej ilości pożyczkobiorców. Nie możemy zwracać uwagi tylko na hasła reklamowe, a w wyższym stopniu na detale, które mogą mieć ważkie znaczenie dla kosztów, przenieś się tutaj i zobacz gdzie dostaniesz najlepszy kredyt.

Kto ma możliwość dostać kredyt gotówkowy?

W przypadku kredytów gotówkowych podstawowe znaczenie ma fakt, czy posiadamy dobrą historię kredytową w BIK, jako że może się okazać, że wniosek będzie odrzucony za sprawą niepunktualnej spłaty rat w przeszłości. Ważne są regularne wpływy gotówki na konto z tytułu wynagrodzenia, z tej przyczyny mający umowę o pracę, prowadzący działalność gospodarczą, emeryci lub renciści, przeważnie nie mają poważniejszych komplikacji ze wzięciem kredytu.

Cena - prowizja, oprocentowanie, koszty ubezpieczenia

Duża część pożyczkobiorców kieruje uwagę jedynie na oprocentowanie kredytów gotówkowych, zapominając o wielu odrębnych niemniej istotnych cechach oddziałujących na koszt kredytu. Jedną z ważnych zasad, jaką należy stosować nie tylko w wypadku kredytów, jest skrupulatne czytanie umów oraz nieopieranie się wyłącznie na sloganach reklamowych.

Skupiając na oprocentowaniu, przypadkowo może nam umknąć łączny koszt kredytu, albowiem w racie wprost nie widać prowizji, kosztów ubezpieczenia, a także opłat dodatkowych, dlatego przed podjęciem definitywnej decyzji powinno się niezwykle szczegółowo przeczytać umowę. Przy badaniu interesujących nas produktów zawsze powinniśmy brać pod uwagę roczną rzeczywistą stopę oprocentowania i wysokość raty.

Dobrze zastanów się nad ratą

Pobierając kredyt zawsze mamy do wyboru spłatę w ratach równych lub malejących. Kiedy wybierzemy raty równe przez cały czas spłaty, mamy pewność co do wielkości rat. Jeżeli zdecydujemy się natomiast na raty malejące, to przez początkowy okres będziemy spłacali stanowczo wyższe raty. Na raty malejące możemy wybrać pod zastrzeżeniem, że będziemy mieli pełne przekonanie, że nie obarczą one zbytnio naszego budżetu.

Prześwietlaj promocje

To, co jest nader ważne to oferty promocyjne banków. Są one tak skonstruowane, by przyciągnąć Pożyczkobiorców korzystających już z instrumentów finansowych drugiego banku do skorzystania z oferty innego banku. W wielu przypadkach są one korzystne i pozwalają zyskać na kosztach obsługi długu np. przez zniżki w odsetkach. Jednak na różnego wariantu promocje powinno się również uważać, ponieważ w wielu przypadkach można spotkać się z ofertą wyglądającą na nader interesującą, ale po gruntownym porachowaniu kosztów, jakie należy pokryć, okaże się, że koszty narzucone przez bank są nazbyt duże. Poza tym wiele produktów promocyjnych wymaga skorzystania z kolejnej oferty banku takiej jak np. rachunek rozliczeniowy. Jeśli korzystanie z niego nie będzie się łączyło z dodatkowymi opłatami, to może okazać się, że promocja realnie jest opłacalna, natomiast w przeciwnym przypadku musimy zdecydowanie przeliczyć jej całościowy koszt i zastanowić się, czy warto z niej skorzystać.

Ofert kredytów gotówkowych jest dużo i tylko z pozoru nie różnią się w zasadzie niczym, niemniej jednak nierzadko różnice tkwią w detalach. Przemożny wpływ na to, jaki będzie ogólny koszt kredytu, ma wiele elementów. Warto mieć na uwadze, że nie jakakolwiek nawet pozornie pierwszorzędna propozycja będzie pozytywna dla nas. Predestynują to nasze podmiotowe i różniące się oczekiwania w stosunku do kredytu, gdyż dla jednego będą najważniejsze zwłaszcza nieduże raty, a dla drugiego prędkość, z jaką może dostać gotówkę. Jednak niezależnie od warunków i podmiotowych potrzeb wymagane jest skrupulatne zbadanie paru produktów, porównanie ich i wybranie najlepszej.

  • Posted by admin at 13:47:40 in