Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy

środa, kwiecień 26, 2017

Jedną z najważniejszych zalet kredytu gotówkowego jest to, że możemy przeznaczyć go na dowolny cel, bez wcześniejszego określania tego w banku. W przypadku kredytów gotówkowych banki nie wymagają również rozliczania się z wydanych pieniędzy. A zatem pożyczone pieniądze możemy przeznaczyć na co tylko chcemy.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka

W sytuacji kiedy zupełnie nagle potrzebujemy pieniędzy, możemy skorzystać z kilku sposobów, najpopularniejszy jest oczywiście kredyt gotówkowy oraz pożyczka. Często zastanawiamy się nad tym jakie sa między nimi różnice i który z nich wybrać. Różnice pomiędzy nimi sprowadzają się praktycznie tylko do kwestii formalnych. Pożyczkę możemy zaciągnąć nie tylko w banku, ale również w różnych instytucjach poza bankowych których na polskim rynku jest coraz więcej. Pożyczkę może nam udzielić także inna osoba fizyczna dlatego tez dostęp do tego rodzaju zadłużenie jest coraz łatwiejszy. Warunki jakie trzeba spełnić ubiegając się o pożyczkę są zdecydowanie mniej restrykcyjne niż w innych przypadkach, a cała procedura jest znacznie łatwiejsza. W przypadku kredytów gotówkowych prawo do ich udzielania maja tylko banki ponieważ wiąże się on ze zjawiskiem kreacji pieniądza. Zdecydowanie większa uwaga niż w poprzednim przypadku przywiązywana jest do zdolności kredytowej. Każdy bank dokładnie analizuje dostarczone mu dokumenty i dopiero wówczas podejmuje ostateczna decyzję. W tym przypadku formalności są zdecydowanie bardziej rozbudowane, a cała procedura kredytu gotówkowego znacznie się wydłuża. Z reguły pożyczka jest nieco droższym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy, ale nie jest to regułą, ponieważ na ostateczny koszt kredytu gotówkowego wpływa wiele czynników.

Kryteria wyboru kredytu gotówkowego

Decydując się na zaciągniecie kredytu gotówkowego musimy być bardzo czujni, warto wcześniej przeanalizować oferty innych banków ponieważ każdy z nich może zaproponować nam coś innego. W wyborze powinniśmy się kierować przede wszystkim na koszty. Aby wybrać ten najtańszy i najkorzystniejszy dla nas kredyt musimy wziąć pod uwagę zarówno oprocentowanie kredytu jak i dodatkowe opłaty , o których niektóre banki mówią nam dopiero na koniec. Wynikają one przede wszystkim z prowizji jaka pobiera od nas bank. Poszukując kredytu dla siebie warto zacząć od banku w którym mamy już założone konto. Taki bank będzie traktował nas jak stałego klienta i z pewnością jego oferta będzie korzystniejsza na tle innych banków.

Ranking kredytów gotówkowych

Dokonując wyboru kredytu gotówkowego stykamy się z wieloma różnymi ofertami. Wachlarz kredytów poszerza się z roku na rok wiec jest w czym wybierać. Jednak aby zapoznać się dokładnie z każdym z nich musielibyśmy poświecić na to bardzo dużo czasu. Na szczęście są narzędzia które zdecydowanie pomogą nam ułatwić to zadanie i pomogą przeanalizować oferty i dokonać najlepszego wyboru, znajdziesz je tutaj. Mowa tu oczywiście o rankingu kredytów gotówkowych, zawierają one zestawienie wszystkich dostępnych na rynku kredytów gotówkowych i za jego pomocą możemy wybrać ten który będzie dla nas najbardziej korzystny. Takie rankingi są dostępne w Internecie , a korzystanie z nich jest bardzo proste, możemy to zrobić bez wychodzenia z domu. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla osób które nie mają czasu na buszowanie po Internecie i wyszukiwanie ofert, ale też dla tych które chcą mieć pewność że w swoich poszukiwaniach nie przeoczyły żadnej oferty. Korzystanie z tego typu rankingów jest bezpłatne i może to zrobić każdy kto posiada dostęp do Internetu. .

  • Posted by admin at 13:15:56 in