Kto jest winien wysokich kosztów kredytów gotówkowych?

poniedziałek, październik 14, 2019

Według niektórych analiz (o których zresztą było ostatnio dość głośno) kredyty hipoteczne cieszą się bardzo wysoką spłacalnością na poziomie ponad 99 procent. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o kredytach gotówkowych, w przypadku których banki wciąż mogą pomarzyć o wynikach ich hipotecznych odpowiedników. Z czym związana jest ta zależność i jakie przełożenie ma ona na wysokość kosztów obydwu rodzaju produktów finansowych?

Dlaczego boimy się hipoteki?

Opisywane we wstępie zjawisko, związane jest z obostrzeniami, wynikającymi z zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Po pierwsze, jego uzyskanie jest dość trudne, co jest związane z uzyskaniem stosownej zdolności kredytowej. Po drugie, jest to kredyt długoterminowy, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia określonych środków finansowych, jak również zadbania o stałość wynagrodzeń. Po trzecie – kredyt hipoteczny wiąże się z koniecznością wpłaty wkładu własnego, co dla wielu potencjalnych inwestorów jest poważnym utrudnieniem. I wreszcie – po czwarte – kredytobiorca który kupuje nieruchomość na hipotekę… nadal jej nie posiada na własność. Wręcz przeciwnie – posiada ją bank, co wiąże się z utrudnieniami np. przy sprzedaży nieruchomości. Powyższe czynniki mają więc ogromny wpływ na spłacalność kredytów hipotecznych. Niestety, nie można tego powiedzieć o kredytach gotówkowych.

Warunki kredytów gotówkowych

Owszem, kredyty gotówkowe (nie mylić z pożyczkami), również wiążą się z szeregiem obostrzeń, jednak są one znacznie mniej dotkliwe, niż w przypadku ich hipotecznych odpowiedników. Po pierwsze, kredyt ten jest zabezpieczany posiadanymi środkami finansowymi (np. z tytułu wynagrodzeń), co oznacza brak ryzyka utraty mieszkania, domu, bądź ogólnie pojętej nieruchomości. Po drugie, suma kredytu gotówkowego jest niższa, niż w przypadku hipoteki. Wreszcie po trzecie – Klient nie musi spełniać aż tak wielu warunków, by móc go otrzymać. Tym samym, decyzja o jego zaciągnięciu nie zawsze jest więc aż tak przemyślana, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Tak więc zapraszam na niskarata.org aby dobrać bezpieczny i dobry kredyt.

Spłacalność a koszty

Efekty opisywanych powyżej zjawisk widać bardzo dobrze na przykładzie kosztów różnych rodzajów kredytów. Zobowiązania hipoteczne, które cieszą się najwyższą spłacalnością, są relatywnie tanie. Owszem, wpływ na to ma dość niskie oprocentowanie, ale też niewielka marża, którą nalicza bank a której wysokość jest uzależniona od ponoszonego przezeń ryzyka. Kredyty gotówkowe, których spłacalność jest niższa, są obarczone znacznie wyższymi kosztami. Podobnie sytuacja wygląda w kontekście pożyczek pozabankowych, których koszt – z racji niewielkiej spłacalności – jest możliwie najwyższy. Można więc odnieść wrażenie, że lepsza spłacalność kredytów gotówkowych (a na nią wpływ mamy wszyscy), przełoży się na mniejsze koszty tychże zobowiązań. Pytanie, czy zdajemy sobie z tego sprawę?

Wnioski, analizy i… podsumowanie

Oczywiście winą za stosunkowo wysokie koszty kredytów gotówkowych nie można obarczyć wyłącznie kredytobiorców. Istotny wpływ na ogólną wysokość tychże kosztów mają oczywiście banki, które dostosowują je do indywidualnego ryzyka inwestycyjnego. Nie bez znaczenia jest też rentowność kredytu, który – w niektórych przypadkach – nie jest aż tak opłacalny dla banku. Niemniej, terminowość spłat jest jednym z czynników, który bierze się przy końcowym optymalizowaniu narzucanych na Klienta kosztów. I właśnie między innymi dlatego, warto terminowo spłacać wszystkie zobowiązania (nie tylko hipoteczne) a także rozsądnie podejmować decyzję o ich zaciągnięciu.

  • Posted by admin at 14:21:43 in

Interesujące oferty na kredyt przez Internet

środa, lipiec 24, 2019

Powszechny dostęp do Internetu powoduje, że coraz więcej osób zamiast biegać w poszukiwaniu interesujących ich produktów czy usług siada wygodnie przed komputerem i rozpoczyna poszukiwania w sieci. Nie inaczej jest, gdy mowa o odpowiednich usługach bankowych, w tym ofertach na kredyty gotówkowe, zobacz jak łatwo porównać wiele ofert w jednym miejscu www.17bankow.com.

Kredyt przez Internet

Banki, dostrzegając oczekiwania klientów w zakresie obsługi online od wielu lat starają się ułatwić im dostęp do swoich usług właśnie w ten sposób. Obecnie każdy bez problemu jak również bez dodatkowych opłat może korzystać z konta przy pomocy bankowości elektronicznej. Co więcej, bardzo często klienci którzy zdecydują się na ta formę zarządzania kontem mogą liczyć na profity, jak na przykład zmniejszone opłaty za kartę czy prowadzenie konta. Dla banków bowiem jest to znacznie tańsza forma obsługi klienta niż utrzymywanie placówek bankowych. Dlatego też nie dziwi fakt, iż często klienci bankowości elektronicznej również w przypadku ofert na kredyty gotówkowe mogą liczyć na spore udogodnienia. Przede wszystkim w wielu bankach przygotowywane są dla nich indywidualne oferty, które bazują na historii konta klienta, jak chodzi o wysokość kredytu czy okres spłaty. Ci, którzy wcześniej spłacili już jakieś zobowiązanie wobec banku mogą zazwyczaj liczyć także na znacznie obniżone oprocentowanie w stosunku do tradycyjnych ofert prezentowanych przez bank. Ponadto warunki zawarcia umowy są znacznie dogodniejsze, zazwyczaj bowiem wystarczy jedynie zatwierdzić propozycje banku przez kliknięcie myszką. Nawet jeżeli bank nie proponuje klientom specjalnie dla nich przygotowanych ofert kredytowych, mogą oni szybko i bez zbędnych problemów złożyć wniosek o kredyt. W wielu można to zrobić także za pomocą wiadomości SMS, a na odpowiedź czeka się kilkanaście minut. Nie dziwi więc fakt, że w czasie robienia zakupów coraz więcej osób sięga po telefon i wysyła wniosek o kredyt, gdy znajdą warte zainteresowania rzeczy, na które nie mogą sobie bez takiego wsparcia pozwolić.

Jak szybko wyszukać kredyt

Osobom korzystającym z Internetu z pomocą przychodzi wiele ciekawych i bardzo przydatnych narzędzi, takich jak na przykład wyszukiwarki kredytów, które pozwalają dość szybko i bez problemów nie tylko znaleźć odpowiednie oferty ale także porównać je ze sobą. Dzięki temu zainteresowane osoby mogą mieć pewność, że udało im się dobrać propozycje kredytu idealna dla ich domowego budżetu jak również dopasowana do ich innych wymogów. Bez problemu także można wypełnić wniosek o kredyt online, jeżeli tylko bank daje taką możliwość.

  • Posted by admin at 13:06:29 in

Lokaty dla wszystkich

czwartek, maj 30, 2019

Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju lokat, jednak pamiętajmy o tym, że nie każda lokata przeznaczona jest dla każdego. Dostępne są lokaty dla bogaczy, dla osób młodych, lokaty z możliwością dopłacania do nich nowych środków, takie ze zróżnicowanym oprocentowaniem oraz wiele innych. Jak widać wybór jest ogromny i trudno wybrać tę idealną lokatę dla nas.

Lokata inaczej rzecz ujmując to przede wszystkim umowa z bankiem w której to my pożyczamy bankowi nasze pieniądze. Bank może ulokowane przez nas pieniądze zainwestować , następnie po określonym wcześniej czasie wypłaca nam to co ulokowaliśmy . To w zasadzie wszystkie cechy którymi charakteryzuje się każda lokata bankowa. Decydując się na założenie lokaty musimy dokładnie wiedzieć na jak długo chcemy ją założyć ile jesteśmy w stanie zainwestować oraz na jaki zysk liczymy i i kiedy chcemy go uzyskać. Te podstawowe informacje pozwolą ustalić która lokata będzie dla nas najlepsza i najbardziej korzystna.

Nie każda lokata jest taka sama

Jak się okazuje zdecydowanie inny typ lokaty będzie interesował rodziców którzy chcą założyć lokaty dla swoich dzieci, inny będzie interesował tych którzy chcą uniknąć inflacji i chcą powiększyć ilość posiadanych pieniędzy, a jeszcze inne wymagania będzie miała osoba zamożna która chce zostawić ją w spadku dla swoich dzieci. Zdecydowanie inne wymagania posiadają również przedsiębiorcy którzy chcą ulokować pieniądze ale na krótki czas. Banki zdają sobie doskonale sprawę z preferencji swoich klientów z uwagi na to przygotowały dla nich cały szereg różnego rodzaju zróżnicowanych lokat . Dla banku każdy klient który chce założyć lokatę jest ważny i będzie chciał zaoferować mu wszystko to co może posiadać lokata.

Przedsiębiorcy i inni klienci

Przedsiębiorcy mogą liczyć na tak zwane lokaty typu overnight, które charakteryzują się przede wszystkim tym, że tutaj pieniądze bank używa do inwestycji tylko w nocy, a następnego dnia rano przekazuje je ponownie na konto danej firmy. Osoby z dużym kapitałem natomiast mogą liczyć na lokatę negocjowaną tutaj bank nie będzie dyktował nam warunków ale będzie chciał się z nami dogadać w taki sposób aby zarówno bank jak i klient był zadowolony, na takim kliencie bankom zależy wyjątkowo mocno. Można również pokusić się o lokatę rentierską, w jej przypadku klient co pewien okres będzie dostawał tak zwaną wypłatę z odsetek od swojego kapitału, dzięki temu może utrzymywać się nie ze swojego kapitału, ale z narastających z niego procentów.

  • Posted by admin at 11:37:30 in

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku.

wtorek, kwiecień 2, 2019

Przy kredycie hipotecznym w BOŚ Banku na kwotę okrągłych 100 tysięcy złotych na okres 25 lat, każda z rat miesięcznych będzie równo po 540 złotych. RRSO dla naszego zobowiązania będzie mieć wartość 4,54% w skali roku. Marża dla banku równa jest 2.5%, a prowizja dla banku wynosi tutaj 2% kwoty pożyczki. Tytułem prowizji poniesiemy koszt w wysokości 2 000 złotych. Kwota ta nie może być niższa niż 300 złotych. Do spłaty kredytobiorca będzie miał kwotę 162 362 złotych. Oprocentowanie nominalne w skali roku równe jest 4,22%. Na jego wartość wpływ ma suma stawki WIBOR 3M wynosząca 1.72% i marża dla banku rzędu 2.50%. Odsetki są naliczane na podstawie oprocentowania zmiennego.

Warunki kredytowania w BOŚ Banku.

Co do ubezpieczenia pomostowego do czasu ustanowienia hipoteki bank podwyższa marże dla banku o 1 pp. Tutaj z tego tytułu zapłacimy 57,42 złote. Kredyt hipoteczny jaki oferuje BOŚ Bank skierowany jest zarówno do tych klientów, którzy mają wystarczająca ilość wkładu własnego, jak i do tych, którym do tej sumy nieco brakuje. Dokupując dodatkowe produkty banku można liczyć na obniżenie marży. Warto zaznaczyć, że osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny również mogą liczyć na lepsze warunki kredytowe. Celów na jakie można przeznaczyć pieniądze z tego kredytu jest wiele. Należą do nich między innymi dokończenie budowy domu, jego wykończenie, remont, rozbudowa oraz modernizacja. Pieniądze mogą nam się przydać na adaptację pomieszczenia na potrzeby mieszkaniowe, czy też na przekształcenie lokatorskiego spółdzielczego prawa w prawo własnościowe. Pieniądze można przeznaczyć również na wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego, zapłacić za koszta związane z mieszkaniem, czy też przeznaczyć pieniądze na cele konsumpcyjne. Maksymalne LTV tutaj wynosi nawet 90%. Bank nie określa, ani minimalnych, ani też maksymalnych kwot zobowiązania. Określony został jednak maksymalny okres kredytowania na 35 lat. Nie ma też ograniczeń co do maksymalnego wieku kredytobiorcy. Kredyt na kwotę poniżej 150 000 złotych, przy wkładzie własnym do 30% może mieć marżę w wysokości 2%. Na kwotę powyżej 150 000 złotych, przy takim samym wkładzie własnym marża będzie już niższa i równa 1,49% wartości kredytu hipotecznego.

  • Posted by admin at 10:16:01 in

Kredyt konsolidacyjny 100 000 złotych na okres 96 miesięcy.

piątek, luty 15, 2019

Kredyt konsolidacyjny w mBanku.

Kredyt konsolidacyjny w mBanku może zaciągnąć każda osoba, która chce skonsolidować zadłużenia na kwoty od 500 złotych do maksymalnie 150 000 złotych. Okres kredytowania w tym banku to przedział od 3 do maksymalnie 96 miesięcy. Zarówno oprocentowanie nominalne jak i prowizja dla banku wynoszą po 7,77%, z tym, że oprocentowanie nominalne wyraża się w skali roku, zaś prowizja stanowi określony procent kwoty pożyczki. RRSO ma natomiast wysokość 10,51% w skali roku. Dla kredytu konsolidacyjnego na kwotę 100 tysięcy złotych z okresem spłaty równym 96 miesięcy każda z rat będzie po 1.402,01 złotych. Ostatecznie całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego w mBanku będzie w wysokości 42.362,56 złotych, z czego kwota odsetek jest równa 34.592,56 złotych.

Wymagany jest rachunek w mBanku, aby móc skorzystać z oferty. Jest to jeden z wymagań niezbędnych, aby oferta była dostępna. Niezbędne jest oświadczenie o zarobkach.

Pożyczka konsolidacyjna w Banku Millennium.

Pożyczka konsolidacyjna w Banku Millennium pozwala na konsolidację zadłużeń na kwoty od 1 000 złotych do maksymalnie 150 000 złotych. Okres w jakim możemy spłacać zobowiązanie to przedział od 6 do maksymalnie 108 miesięcy. Kredyt oprocentowany jest nominalnie na 7,99% w skali roku, natomiast oprocentowanie rzeczywiste jest w wysokości 11,52% w skali roku. Prowizja dla banku za udzielnie zobowiązania jest w wysokości 9,99% kwoty pożyczki. Dla kredytu konsolidacyjnego na kwotę 100 tysięcy złotych z okresem spłaty równym 96 miesięcy każda z rat będzie po 1.413,16 złotych. Całkowity koszt kredytu to kwota rzędu 45.653,33 złotych, z czego całkowita kwota spłacanych odsetek jest równa 35.663,33 złotych. Wymagany jest rachunek w Banku Millennium, aby móc skorzystać z oferty. Jest to jeden z wymagań niezbędnych, aby oferta była dostępna. Jednym z warunków kredytowania jest dostarczenie oświadczenia o zarobkach. Można negocjować z bankiem oprocentowanie kredytu, aby obniżyć koszta kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny w Getin Banku.

Kredyt konsolidacyjny w Getin Banku pozwala na konsolidację zadłużeń na łączną kwotę do 200 000 złotych. Maksymalny okres kredytowania sięga nawet 120 miesięcy. Oprocentowanie nominalne kredytu konsolidacyjnego w Getin Banku równe jest 8,79% w skali roku, zaś oprocentowanie rzeczywiste 12,42% w skali roku. Do kosztów kredytowania trzeba doliczyć jeszcze prowizję w wysokości 9,90% kwoty kredytu. Dla kredytu konsolidacyjnego na kwotę 100 tysięcy złotych z okresem spłaty równym 96 miesięcy każda z rat będzie po 1.454,15 złotych. Kredyt będzie kosztował całkowicie 49.498,33 złotych. Całkowita kwota spłacanych odsetek będzie w wysokości 39.598,33 złotych. Wymagany jest rachunek w tym banku, aby móc skorzystać z oferty. Jest to jeden z wymagań niezbędnych, aby oferta była dostępna. Kredytobiorca musi napisać stosowne oświadczenie o jego zarobkach miesięcznych. Kredyt konsolidacyjny można spłacić przed czasem

  • Posted by admin at 12:41:09 in