Lokaty – ranking wrześniowych ofert

przez | 8 czerwca, 2022

Chcesz pomnażać swoje oszczędności w bezpieczny sposób? Lokaty bankowe są rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie chcą narażać swoich pieniędzy i ostrożnie podchodzą do inwestowania i oszczędzania gotówki. Lokata bankowa sprawdzi się także w przypadku gdy dopiero zaczynasz oszczędzanie pieniędzy i zależy Ci na tym by bez zbędnego poświęcania czasu wybrać najodpowiedniejszy produkt.

Oferta banków dedykowana oszczędnościom jest imponująca. Niezależnie od tego czy posiadasz duży czy mniejszy kapitał możesz skorzystać z licznych produktów, które różnią się w zależności od oczekiwań usługobiorców. Lokaty możemy podzielić nie tylko ze względu na okres trwania umowy, sposób kapitalizacji odsetek lub ich wypłatę. Część produktów łączy w sobie zalety lokaty oraz innych usług inwestycyjnych m.in. funduszy oraz ubezpieczeń. Tylko od Ciebie zależy, która oferta wzbudzi Twoje zainteresowanie i zachęci Cię do skorzystania z niej.

Lokaty w rankingu pomogą Ci jednak z pewnością dowiedzieć się w jakim banku możesz liczyć na najwyższe odsetki. To najważniejsze kryterium jakie należy mieć na uwadze decydując się na lokatę lub konto oszczędnościowe.

Promocje wciąż najkorzystniejsze

Jeśli możesz skorzystać z promocyjnych lokat dla nowych Klientów banków, nie wahaj się i zdecyduj na właśnie taki depozyt. Już od kilku miesięcy to usługi, które wyróżniają się nawet kilkukrotnie wyższym oprocentowaniem środków na rachunku. Analitycy finansowi zapowiadają, że prawdopodobnie do końca roku sytuacja nie ulegnie zmianie i dopiero w późniejszym terminie możliwe jest oczekiwanie na podwyższenie tych wartości.

Ranking lokat nie pozostawia wątpliwości, że to właśnie kilka depozytów z promocyjnym oprocentowaniem w skali roku powinno cieszyć się największym zainteresowaniem usługobiorców.

Lokata Happy
Lokata Bezkarna
Lokata Mobilna
Idea Bank
BGŻ Optima
Raiffeisen Polbank
Oprocentowanie – 4,00%
Oprocentowanie – 3,20%
Oprocentowanie – 3,00%
Okres trwania umowy: 3 miesiące
Okres trwania umowy: 3 miesiące
Okres trwania umowy: 3 miesiące
Maksymalna kwota na depozycie: 10 000,00 złotych
Maksymalna kwota na depozycie: 100 000,00 złotych
Maksymalna kwota na depozycie: 10 000,00 złotych

Warto ulokować swoje oszczędności

Pomimo niskiego oprocentowania depozytów bankowych nie warto rezygnować z lokaty bankowej. Nawet najmniejsze odsetki będą w stanie powiększyć Twój kapitał, a co najważniejsze pieniądze będą całkowicie bezpieczne i po zakończeniu umowy otrzymasz całą gotówkę wpłaconą na rachunek, a także ustalone wcześniej odsetki. Wyłącznie w przypadku wcześniejszego zerwania umowy konsument otrzyma wszystkie wypracowane odsetki lub utraci je. Warto sprawdzić wcześniej jak bank zachowuje się w takiej sytuacji i czy umowa jest pod tym względem korzystniejsza dla Klienta instytucji.