Oprocentowanie lokat – Marzec 2015

przez | 13 maja, 2022

Oszczędzanie może być łatwe pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni produkt. Nawet dzięki niewielkiej sumie pieniędzy odkładanej regularnie masz możliwość zbudowania atrakcyjnego kapitału, który może stanowić zabezpieczenie dla Ciebie i Twojej rodziny w nadchodzącej przyszłości. By zagwarantować sobie możliwie najlepszą lokatę terminową musisz mieć na uwadze oprocentowanie lokat. W ten sposób dowiesz się ile odsetek przyniesie Ci Twój kapitał. Zawsze pamiętaj, że oprocentowanie lokat podawane jest w skali rocznej, nawet jeżeli usługa przewiduje krótszy okres umowy.

Zmiany stóp procentowych NBP

Na wysokość odsetek lokat bankowych wpływ mają stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. Obecnie referencyjna stopa procentowa wynosi zaledwie 1,50%. Jest to rekordowo niska wartość, która ma niewątpliwy udział w tym, że banki zmuszone są do tego by obniżyć oprocentowanie lokat. Wciąż jednak można znaleźć ofert, które są w stanie zapewnić Ci atrakcyjne odsetki oraz gwarancję, że Twoje pieniądze będą całkowicie bezpieczne w banku.

Aktualne oferty – Marzec 2015

Już przed ostatnim posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej banki wprowadziły zmiany w świadczonych usługach. Wiele lokat, nawet tych promocyjnych straciła na swojej wartości. Jeżeli jednak właśnie teraz zastanawiasz się nad założeniem rachunku, sprawdź aktualnie najkorzystniejsze depozyty i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Bank
Lokata
Oprocentowanie
Dodatkowe informacje
Getin Bank
Lokata na Start
4,00%
 • Maksymalny okres depozytu to 2 miesiące
 • Bez konieczności założenia rachunku
  				osobistego
 • Zrywając umowę nie tracisz odsetek
BGŻ Optima
Lokata Bezkarna
4,00%
 • Maksymalny okres depozytu to 3 miesiące
 • Bez konieczności założenia rachunku
 • Maksymalna kwota na zamrożona na lokacie to 20
  				000 złotych
 • Zrywając umowę nie tracisz naliczonych
  				odsetek
Santander
Lokata Direct+
3,30%
 • Czas trwania lokaty od 1 do 36 miesięcy
 • Oprocentowanie stałe
 • Minimalna kwota konieczna do założenia
  				rachunku to 5 000 złotych

W powyższym zestawieniu porównaliśmy lokaty które skierowane są do nowych Klientów (Getin Online oraz BGŻ Optima), a także dla wszystkich usługobiorców, bez wyjątków (Santander Consumer Bank). Warto także zwrócić uwagę, że dwie pierwsze pozycje należą do lokat krótkoterminowych. Jednak warunki tych lokat ograniczają w dużej mierze osoby potencjalnych konsumentów. W przypadku Getin Banku i BGŻ ograniczona jest maksymalna kwota depozytu. Lokata na Start pozwala zamrozić wyłącznie do 10 000 złotych, natomiast na Lokacie Bezkarnej umieścisz do 20 000 złotych. Lokata Direct + jest z kolei przeznaczona dla osób które posiadają większą ilość kapitału. W przeciwieństwie do lokat dla nowych Klientów wyznacza minimalną kwotę depozytu o wysokości 5 000 złotych. Santander nie ogranicza jednak maksymalnej wartości środków zdeponowanych w banku.

Kategoria: Bez kategorii