Rodzaje lokat bankowych

przez | 20 czerwca, 2022

Lokaty bankowe to obecnie bardzo popularny temat, bo ludzie chcą gdzieś umieszczać swoje oszczędności, a lokata do tego nadaje się doskonale. Lokaty bankowe są niezwykle zróżnicowanymi produktami finansowymi banków, dlatego wybór w tej kwestii jest ogromnie duży. Można wyróżnić bardzo wiele lokat, ale do najbardziej popularnych zalicza się kilka lokat bankowych.

Lokata progresywna

Niezwykle ciekawą propozycją jest lokata progresywna. Jej charakteryzacją jest to, że oprocentowanie na tej lokacie przez cały okres jej trwania wzrasta, by na końcu uzyskać bardzo wysoki poziom. Bardzo często taka lokata pozwala na wyciąganie z niej pieniędzy, bez utraty odsetek, co jest niezwykle korzystne dla klienta. Zazwyczaj minimalną kwotą do wpłaty na tej lokacie, jest 1000zł, co jest dosyć standardową stawką.

Lokata Nocna

Kuriozalną ofertą jest też lokata nocna, którą można założyć w bardzo wielu bankach, także poprzez Internet. Ta lokata polega na tym, że pieniądze na niej złożone pracują i mnożą się w nocy. W tym czasie nie można z nich korzystać, ich wypłacać ani operować nimi w inny sposób. Zaś w dzień można już z zarobionymi pieniędzmi na niej robić, co się tylko zechce. To szybki sposób na zarobek, tym bardziej że lokata ma charakter odnawialny, dlatego można ją odnawiać przez bardzo długi czas. Jej oprocentowanie co prawda, nie jest zbyt wysokie, ale i tak jest mnóstwo osób, które są nią zainteresowane i chętnie w nią lokują.

Lokata Rentierska

Dla osób, które mają duże dochody, powstała lokata rentierska. To specjalna lokata, na której odsetki nie podlegają kapitalizacji i są wypłacane klientowi. Może to mieć miejsce w dowolny sposób, mogą one być wypłacane na konto przelewem, albo w gotówce bezpośrednio do rąk klienta. Kwoty te są wypłacane w stałych odstępach czasu, co miesiąc, co kwartał, raz na rok, w zależności od tego, co się ustali przy podpisywaniu umowy. Na lokatę rentierską, trzeba jednak wpłacić wysoką kwotę minimalną, tak by dochody z tej lokaty, pozwalały na dostatnie życie, bez ruszania kapitału. To bardzo popularna lokata wśród ludzi dosyć bogatych, albo takich którzy dostali nagle bardzo dużą sumę pieniędzy, wygrywając je czy nabywając je w spadku, lub w inny sposób.